Bu Web sitesi sağ tıklama özelliğini devre dışı bırakmıştır. Fotoğraflar ile ilgili görüşmek ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
logo

EISA 2018’in kazananları belli oldu

Tüketici elektroniği en iyilerine ödüllerin verildiği EISA (Avrupa Görüntüleme ve Ses Birliği) ödülleri sahiplerine ulaştı. Beni ilgilendiren ise fotoğrafçılık alanında hani ürünlerin ödül aldığı oldu. İşte bu senenin fotoğraf sektöründe EISA ödülü alan ürünleri;

SONY CYBER-SHOT RX10 IV – En iyi Süper Zoom Kamera

Sony’nin dördüncü nesil ultra-zoom kamerası olan RX10 IV, çok yönlü bir 24-600mm eşdeğer f / 2.4-4 ZEISS Vario-Sonnar T * lensini geniş bir sensörle birleştiriyor.20,1 megapiksellik Exmor RS CMOS istifli görüntü sensörü. Bu kombinasyon kullanıcının objektifi değiştirmeye gerek kalmadan, geniş açıdan süper telefotoya, tüm zoom aralığında net görüntüler çekmesini sağlar. Fast Hybrid otofokus sistemi, Sony α serisi kameralar ile aynı Yüksek Yoğunluklu İzleme teknolojisini kullanıyor, bu da uçuş sırasında kuşlar gibi hızlı hareket eden nesneleri izlemeyi kolaylaştırır.

 

Sony α7R III -En iyi aynasız profesyonel fotoğraf makinası
Sony’nin yüksek çözünürlüklü aynasız fotoğraf makinesinin üçüncü nesli olan α7R III, 42.4 megapiksellik arkadan aydınlatmalı Exmor R CMOS sensöre sahip. Aynı zamanda, otomatik netleme izleme özelliği ile saniyede 10 kareye kadar yüksek çekim hızları sunarak, hareketli nesneleri net bir şekilde net tutmaya olanak tanır. 5 eksenli gövde içi görüntü sabitleme sistemi, yüksek çözünürlüklü çekim kapasitesini desteklemek için hassas ayarlanmıştır, bu da çok çeşitli koşullarda el cihazını kullanabileceğiniz anlamına gelir.

 

 

FUJİFİLM X-H1 – En iyi aynasız fotoğraf makinası
Fujifilm X-H1, X sistemindeki yeni profesyonel amiral gemisi. İlk kez çok etkili olan vücut içi görüntü sabitleme içerir. Ergonomi daha büyük düğmeler, daha büyük bir tutuş ve üst LCD ekran ile önceki modellere göre büyük ölçüde geliştirildi. Yeni yüksek çözünürlüklü vizör piyasadaki en iyilerden biri iken hızlı hibrid otomatik odaklama saniyede 14 kareye kadar sessiz çekim ile tamamlanmaktadır. Film kaydı Cinema-4K çözünürlük, F-Log gama ve yeni bir Eterna film simülasyonu ile geliştirilmiştir. X-H1, düşük gürültülü yüksek çözünürlük sağlayan mükemmel 24,3 megapiksel X-Trans CMOS III sensörüne sahiptir.

 

CANON EOS M50 –  En iyi giriş seviyesi aynasız fotoğraf makinası

Bu küçük, hafif ve ekonomik aynasız kamera, daha büyük kardeşleriyle aynı görüntü kalitesini sunar. 24.1 megapiksel APS-C sensörü ve DIGIC 8 görüntü işlemcisi sayesinde yüksek kaliteli fotoğraf ve 4K video çekebiliyor. Vari-Angle dokunmatik ekran, basit bir dokunma-odaklama ile nesneyi herhangi bir açıdan (yüksek, düşük ve selfi ve vloglar) kadrajlamayı kolaylaştırır. Geliştirilmiş Dual Pixel CMOS AF, hem fotoğraflarda hem de Full HD filmlerde görüntüleme alanının% 88’ine kadar hızlı, doğru ve hassas odaklamaya olanak tanır. Dahili Wi-Fi ve Bluetooth ile görüntüleri bir mobil cihaza kolayca aktarabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

NİKON D850 – En iyi profesyonel DSLR fotoğraf makinası

Nikon D850, kullanıcının istediği her şeyi başarabilen olağanüstü ve güçlü bir tam kare DSLR. 45,7 megapiksellik BSI CMOS sensörü, fotoğrafçıların yüksek çözünürlüklü sabit görüntüler ve tam çerçeve 4K UHD video çekebilmelerini sağlıyor. D850, tam çözünürlükte saniyede yedi kare çekebiliyor ve Nikon D5 ile aynı 153 noktalı otomatik odaklama sistemine sahip. Geniş ve parlak optik vizör, konularınızı çerçevelemeyi kolaylaştırır.

 

 

CANON EOS 6D MARK II En iyi DSLR fotoğraf makinası
Canon EOS 6D Mark II, meraklı fotoğrafçı için kompakt ama güçlü bir DSLR. 26.2 megapiksel tam kare CMOS sensörüile  DIGIC 7 görüntü işlemcisi daha düşük ışık durumlarda çok iyi görüntü kalitesini sağlamak için bir araya getirildi. Kamera canlı görünümde ve video çekim için kullanılan Canon’un etkileyici Çift Piksel CMOS otomatik odaklama sistemi ile hızlı ve güvenilir bir 45 noktaya otomatik odaklama sistemi gövdesinde bulunduruyor. Değişken açılı dokunmatik ekranı farklı açılardan kolay kullanım vaad ediyor.

 

 

Sony α7 III – Yılın Fotoğraf makinası

Α7 III ile Sony, birçok fotoğraf türüyle başa çıkabilen, çok yönlü, tam çerçeveli, aynasız bir kamera için standart belirledi. Yeni 24,2 megapiksellik arkadan aydınlatmalı Exmor R CMOS görüntü sensörü, çok çeşitli aydınlatma koşullarında olağanüstü görüntü kalitesi sağlar. Otofokus sistemi neredeyse tüm çerçeveyi kaplayarak çerçevenin merkezinde olmayan hareketli konulara odaklanmayı ve bunları izlemeyi kolaylaştırır. Saniyede 10 karelik bir patlama hızı ve 4K video modu ile α7 III hızlı harekete geçmek için hazırdır.

Elbette tüm liste bunlardan ibaret değil EISA bir çok konuda ödüller dağıttı fakat ben onların arasından fotoğraf makinalarını derleyerek buraya yazdım. Bu sene ödül alan ürünler bu şekilde. Sizce hangi ürünler aldığı ödülü hak ediyor? Hatalı seçim yapıldığını düşündüğünüz model var mı? Bu niye yok diyebileceğiniz bir model  çarptı mı gözünüze? Sorularınızı yorum kısmından bana ulaştıra bilirsiniz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere saygılar ve sevgiler…

Ayrıca aşağıda bulunan sosyal medya hesaplarımdan beni takip etmeyi de ihmal etmeyin Görüşmek üzere..
Sosyal medya hesaplarım;
Instagram
Youtube
Twitter
Facebook
Ayrıca kulübe katılmak isterseniz Anadolu Fotoğraf Kulubü Instagram hesabını da takip ediniz.
Anadolu Fotoğraf Kulubü

Leave a comment